an_tares: (Default)
Боржава - гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, розташований між річками Віча та Ріка. Основу його складають два хребти, що перетинаються біля вершини Великий Верх(1598 м) - перший починається від смт Міжгір'я хребтом Палений Грунь(назва шикарна, я вважаю), далі через перевал Присліп і гору Ополонок, Граб, Жид-Магура, Гимба, Великий Верх, Багно ("БАГНО", Карл! Мало того, ми на тому Багні ще й були, і на Багні, і в багні, бо саме там другого дня нас знову застав дощ), Плай, Томнатик, Ціцька. Другий до нього перпендикулярний, включає гори Скалянка, Зенева, Стій, а від Великого Верху йде в сторону полонини Ряпецка (то її було видно з Плая, як дивитись у протилежний до Темнатика бік).
Найвища вершина Боржави - гора Стій, 1681 м. Для порівняння - озеро Несамовите, що є ще далеко не найвищою точкою Чорногори, знаходиться на висоті 1750 м. Боржава - не Чорногора, вона нижча і лагідніша в плані ландшафту і клімату.,


Боржава - не Горгани, там немає значних перепадів висот, немає греготів і "живих камінчиків", що ворушаться під ногами. Підйом до того ж Стою досить пологий, а колись був навіть автомобільним.


Але є гірськолижний курорт і крісельний витяг довжиною трохи більш як півтора км. Той самий витяг, який ми не знайшли "серед трьох буків" взимку! Там також є "Шипіт", що вносить деякі корективи: запланований зелений маршрут, що йде на Великий Верх як раз через полонину "Фестивальна", доводиться оминати тридесятою дорогою, гублячи капці. Ну, значить, коли ж іще кататися на витягу, як не зараз.


Витяг привозить під Гимбу, під Гимбою куйовдяться хмари.


Під Гимбою валить вітер.


За Гимбою до нього доєднуються туман з дощем, і тут вже нам всім стає не до фоточок.
Видимість метрів 4, під ногами слизьке болото, одяг наскрізь мокрий і холодний, вітер не вщухає. З туману виринає стовпчик роздоріжжя маршрутів, з табличками-покажчиками. Стовпчик похмуро лежить, видертий з шматком бетонного м'яса, стрілки на табличках радісно показують у землю. Отак-то воно, під Великим Верхом, на невисокій, лагідній, Боржаві.

(фото зроблене наступного дня, ще до чергового дощу)

З хмари з'являється велика група "здравствуййожиків" у дощовиках типу "кульок" за 20 грн з базару, їх, очевидно, лідер, називає "клубом любителів великих презервативів". Клуб любителів великих презервативів сідає обідати прямо на стежці, їм теж, як і нам, стає видно кінець пиздецю хмар.

Боржава - не Чорногора, обидва дні нам давали висохнути. З Чорногорою б так не було - та розірве, втопить, і з гівном змішає, як буде не в гуморі.


Хтось забув вилочку? Та не питання! (Головне, що ножа не забув).


Закинута військова частина під горою Іволове. Спершу хотіли там і стати, та потім побачили коней (розкладати табір поблизу тварин - погана ідея), а згодом туди надвечір пригнали ще й отару ночувати. Так, ближче до того комплексу будівель і не вибрався, ну, може, ще дійду якось.

На Боржаві немає жерепу. І смерек там теж досить мало - здебільшого, її схили вкриті листяними, буково-грабовими лісами.
Але є масовий літ метеликів-гівнянок.

Одразу видно, чий бег найбільш бувалий і смердючий )Агов, комашино, а ти не охрініла?! Ну хай ще я - смердюче лайно, чи моя снаряга, але ти шо, хочеш сказати, що Моя Прєєєлєссссть - теж смердюче лайно?!

Боржава - не Чорногора, там немає "здравствуййожиків!". Точніше, вони є, але не в такій кількості, і, здебільшого, проходять повз мовчазні, а "здравствуййожик!" не роблять, бо не вміють української; Так, переважна більшість стрінутих на Боржаві людей були поляки.
Тут ближча "цивілізація" - два райцентри з залізничними станціями.
На Боржаві є руїни - залишки військового об'єкту, розвалини сироварні, але всередині не сховаєшся від негоди - все наскрізь тече і бетонні плити перекриттів небезпечно хиляться, витріщаючись проваллями щілин завтовшки з кулак. Створене людьми гори знищать дуже швидко.

А ще на Боржаві є лісозаготівля... Краще б не було.


Залишки фундаментів боржавських "яйок" - круглих радіопрозорих куполів, за якими ховалися антени-дальноміри та висотоміри Боржавської РЛС. Отут - дуже грунтовна стаття, титанічна робота по збору і опрацюванню інформації, виконана іншою людиною. Вичерпна історія об'єкту на полонині Боржава, історія окремих живих людей і історія безглуздих і безжальних амбіцій великої держави, що не рахувала ресурсів. До 1995 року військова частина функціонувала, а до 1999го недовгих 4 роки щасливці ще мали нагоду побачити на власні очі "космічні яйця" на горі Стій.
photo by [personal profile] insectum_san


У бойовім строю три дурня на Стою;


Боржавський industrial: дуже дивне селфі у іржавому відрі;
Не можна просто взяти і не сфоткати маленьку квіточку над прірвою;


Ряпецька і компанія купаються у хмарах. Пів-ночі і увесь вечір перед тим безперервно лило, під вранішнім сонечком це все добро радісно повертається з землі назад у атмосферу, щоб полетіти далі і просратися ще комусь на голову.
Було незабутньо під тими шаленими плютами ставити табір, розгортати намет, коли двоє над тобою намагаються тримати тент, а їх при тому зносить вітром. Наскрізь мокрому, очі заливає водою, складаним ножичком копати в багні жолобка під наметом. А потім сидіти-слухати короткий переказ "сільмарилліону" (бо лише так я здатен там хоч би щось зрозуміти, хто кому чого куди й навіщо), поки в тамбурі на пальнику вариться "мівіна", і боятися висунути носа назовні у той "відкритий варп космос".

"- Ой, гиги, може не треба "шити", а пам'ятаєш, ми колись підшивали гнилого намета у Камінному Селі?
- Така твоя доля (ну, тобто "твій спальник"), не хочеш мерзнути вночі - сиди ший!"
Карпатський "твістер".


КсеноморфФФФФФФФФ!


Ну добре, добре. А ми - Наполеон з Бонапартом...

Гора Ціцька, на ній вколупали величезного залізного хреста. Пірсинг, мабуть Ще й з написом російською О_о

А то мох, просто мох під старим буком.

Download Casa Ukrania Path for free from pleer.com

Date: 2017-07-14 10:17 am (UTC)From: [personal profile] insectum_san
вот проверить хочется даже. Что моя карма сделает в более суровых местах

Date: 2017-07-14 10:59 am (UTC)From: [personal profile] msh
msh: (Default)
кааак там хорошо....

Date: 2017-07-14 08:03 pm (UTC)From: [personal profile] helga_hasler
helga_hasler: (Default)
Спасибо! Шикарный пост! И радостно видеть тебя на фото, а то ты вечно где-то прячешься)))))

Profile

an_tares: (Default)
Some Kind Of Monster

July 2017

S M T W T F S
       1
2 3 45678
910 11 12 1314 15
16 1718 19 20 2122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 24th, 2017 02:53 am
Powered by Dreamwidth Studios