an_tares: (Default)
Боржава - гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, розташований між річками Віча та Ріка. Основу його складають два хребти, що перетинаються біля вершини Великий Верх(1598 м) - перший починається від смт Міжгір'я хребтом Палений Грунь(назва шикарна, я вважаю), далі через перевал Присліп і гору Ополонок, Граб, Жид-Магура, Гимба, Великий Верх, Багно ("БАГНО", Карл! Мало того, ми на тому Багні ще й були, і на Багні, і в багні, бо саме там другого дня нас знову застав дощ), Плай, Томнатик, Ціцька. Другий до нього перпендикулярний, включає гори Скалянка, Зенева, Стій, а від Великого Верху йде в сторону полонини Ряпецка (то її було видно з Плая, як дивитись у протилежний до Темнатика бік).
Найвища вершина Боржави - гора Стій, 1681 м. Для порівняння - озеро Несамовите, що є ще далеко не найвищою точкою Чорногори, знаходиться на висоті 1750 м. Боржава - не Чорногора, вона нижча і лагідніша в плані ландшафту і клімату.,


Боржава - не Горгани, там немає значних перепадів висот, немає греготів і "живих камінчиків", що ворушаться під ногами. Підйом до того ж Стою досить пологий, а колись був навіть автомобільним.


Але є гірськолижний курорт і крісельний витяг довжиною трохи більш як півтора км. Той самий витяг, який ми не знайшли "серед трьох буків" взимку! Там також є "Шипіт", що вносить деякі корективи: запланований зелений маршрут, що йде на Великий Верх як раз через полонину "Фестивальна", доводиться оминати тридесятою дорогою, гублячи капці. Ну, значить, коли ж іще кататися на витягу, як не зараз.


Витяг привозить під Гимбу, під Гимбою куйовдяться хмари.


Під Гимбою валить вітер.


За Гимбою до нього доєднуються туман з дощем, і тут вже нам всім стає не до фоточок.
Видимість метрів 4, під ногами слизьке болото, одяг наскрізь мокрий і холодний, вітер не вщухає. З туману виринає стовпчик роздоріжжя маршрутів, з табличками-покажчиками. Стовпчик похмуро лежить, видертий з шматком бетонного м'яса, стрілки на табличках радісно показують у землю. Отак-то воно, під Великим Верхом, на невисокій, лагідній, Боржаві.

(фото зроблене наступного дня, ще до чергового дощу)

З хмари з'являється велика група "здравствуййожиків" у дощовиках типу "кульок" за 20 грн з базару, їх, очевидно, лідер, називає "клубом любителів великих презервативів". Клуб любителів великих презервативів сідає обідати прямо на стежці, їм теж, як і нам, стає видно кінець пиздецю хмар.

Боржава - не Чорногора, обидва дні нам давали висохнути. З Чорногорою б так не було - та розірве, втопить, і з гівном змішає, як буде не в гуморі.


Хтось забув вилочку? Та не питання! (Головне, що ножа не забув).


Закинута військова частина під горою Іволове. Спершу хотіли там і стати, та потім побачили коней (розкладати табір поблизу тварин - погана ідея), а згодом туди надвечір пригнали ще й отару ночувати. Так, ближче до того комплексу будівель і не вибрався, ну, може, ще дійду якось.

На Боржаві немає жерепу. І смерек там теж досить мало - здебільшого, її схили вкриті листяними, буково-грабовими лісами.
Але є масовий літ метеликів-гівнянок.

Одразу видно, чий бег найбільш бувалий і смердючий )Агов, комашино, а ти не охрініла?! Ну хай ще я - смердюче лайно, чи моя снаряга, але ти шо, хочеш сказати, що Моя Прєєєлєссссть - теж смердюче лайно?!

Боржава - не Чорногора, там немає "здравствуййожиків!". Точніше, вони є, але не в такій кількості, і, здебільшого, проходять повз мовчазні, а "здравствуййожик!" не роблять, бо не вміють української; Так, переважна більшість стрінутих на Боржаві людей були поляки.
Тут ближча "цивілізація" - два райцентри з залізничними станціями.
На Боржаві є руїни - залишки військового об'єкту, розвалини сироварні, але всередині не сховаєшся від негоди - все наскрізь тече і бетонні плити перекриттів небезпечно хиляться, витріщаючись проваллями щілин завтовшки з кулак. Створене людьми гори знищать дуже швидко.

А ще на Боржаві є лісозаготівля... Краще б не було.


Залишки фундаментів боржавських "яйок" - круглих радіопрозорих куполів, за якими ховалися антени-дальноміри та висотоміри Боржавської РЛС. Отут - дуже грунтовна стаття, титанічна робота по збору і опрацюванню інформації, виконана іншою людиною. Вичерпна історія об'єкту на полонині Боржава, історія окремих живих людей і історія безглуздих і безжальних амбіцій великої держави, що не рахувала ресурсів. До 1995 року військова частина функціонувала, а до 1999го недовгих 4 роки щасливці ще мали нагоду побачити на власні очі "космічні яйця" на горі Стій.
photo by [personal profile] insectum_san


У бойовім строю три дурня на Стою;


Боржавський industrial: дуже дивне селфі у іржавому відрі;
Не можна просто взяти і не сфоткати маленьку квіточку над прірвою;


Ряпецька і компанія купаються у хмарах. Пів-ночі і увесь вечір перед тим безперервно лило, під вранішнім сонечком це все добро радісно повертається з землі назад у атмосферу, щоб полетіти далі і просратися ще комусь на голову.
Було незабутньо під тими шаленими плютами ставити табір, розгортати намет, коли двоє над тобою намагаються тримати тент, а їх при тому зносить вітром. Наскрізь мокрому, очі заливає водою, складаним ножичком копати в багні жолобка під наметом. А потім сидіти-слухати короткий переказ "сільмарилліону" (бо лише так я здатен там хоч би щось зрозуміти, хто кому чого куди й навіщо), поки в тамбурі на пальнику вариться "мівіна", і боятися висунути носа назовні у той "відкритий варп космос".

"- Ой, гиги, може не треба "шити", а пам'ятаєш, ми колись підшивали гнилого намета у Камінному Селі?
- Така твоя доля (ну, тобто "твій спальник"), не хочеш мерзнути вночі - сиди ший!"
Карпатський "твістер".


КсеноморфФФФФФФФФ!


Ну добре, добре. А ми - Наполеон з Бонапартом...

Гора Ціцька, на ній вколупали величезного залізного хреста. Пірсинг, мабуть Ще й з написом російською О_о

А то мох, просто мох під старим буком.

Download Casa Ukrania Path for free from pleer.com

Date: 2017-07-14 10:17 am (UTC)From: [personal profile] insectum_san
вот проверить хочется даже. Что моя карма сделает в более суровых местах

Date: 2017-07-14 10:59 am (UTC)From: [personal profile] msh
msh: (Default)
кааак там хорошо....

Date: 2017-07-14 08:03 pm (UTC)From: [personal profile] helga_hasler
helga_hasler: (Default)
Спасибо! Шикарный пост! И радостно видеть тебя на фото, а то ты вечно где-то прячешься)))))

Date: 2017-08-01 03:04 pm (UTC)From: [personal profile] tim_taller
tim_taller: (Default)
В Буковинских Карпатах пока еще есть возможность на "космические яйца" посмотреть. Хотя, по сравнению с Боржавой, там перда адовая. Но в той же Буковине тоже есть невысокие сматичные хребты недалеко от цивилизации. Я, последние годы, именно туда за горами езжу.

Date: 2017-08-01 03:11 pm (UTC)From: [personal profile] tim_taller
tim_taller: (Default)
На три дня вполне можно успеть. День туда, день там и день назад. Мы как раз таки и ходили в последний раз.

Date: 2017-08-02 12:18 pm (UTC)From: [personal profile] tim_taller
tim_taller: (Default)
Там, кроме яиц, смотреть особо и нечего. Гора Томнатик довольно обособлена, чтоб с нее идти куда-то дальше нужно сбрасываться в долину, а потом опять набирать...
Как-то много пессимизма) Туда за 3 дня вполне норм. От Шипота до Памира около 12 км. Подъем длинный но не крутой - туда и сейчас легковушкой заехать можно. То есть часа за 4 можно подняться покуривая, к тому же может быть траффик. Нас, например, туда частично подбросили. При чем совсем разные машины подбросили разные части группы. Вниз мы вообще сбежали меньше чем за два часа при том, что у нас многие совсем не быстрые, например Танюша.
Более того, туда можно и по ночи подниматься, если вдруг так сложиться: дорога там одна и она накатана. Заблудится негде - с одной стороны склон и ебеня с другой колючая проволока и граница. Короче, на три дня вполне ок вариант.

Date: 2017-08-02 03:19 pm (UTC)From: [personal profile] tim_taller
tim_taller: (Default)
Я так понял, 16 от центра села, а 12 от лесопилки куда можно доехать общественным транспортом. Там не все 12 км подъем, так что не так все страшно.
Мы стояли почти возле Буковинского Ока, но я так на него и не сходил)
В Яловцах нет общественного транспорта в принципе ни в Верхнем ни в Нижнем, нам оттуда пришлось пол дня идти в Голошино до автобуса.

Date: 2017-08-03 07:28 am (UTC)From: [personal profile] tim_taller
tim_taller: (Default)
Лесопилка, это там где нас выкинули из автобуса когда мы попросили поближе к РЛС нас подвести. От нее пол часа ходу до центра села примерно.
В Яловцах с народом все нормально. В Нижнем есть аж 2 магазина! А в Верхнем мы как-то НГ встречали, местных олигарх нам говорил что то-ли 80 с чем-то человек осталось то ли хат. Наверное все-же человек. Но там и магазин и гостиница и сауна, все как в лучших домах Филадельфии и Парижа.
Очень удобное место для захода на Памир в неспортивное время года. С Верхнего Яловца до пупырей даже ближе чем с Шепита. У нас народ налегке туда-назад, за короткий зимний день бегал.
Автобус из Голошино выходит часов в 7 утра. Мы даже в нем ночевать напросились, чтоб не проспать) По-моему он шел в Путилу, оттуда да Черновцов куча маршруток регулярною.

Date: 2017-08-03 09:13 am (UTC)From: [personal profile] tim_taller
tim_taller: (Default)
Да, Голошино-Путила. +- в 7 утра.

Profile

an_tares: (Default)
Some Kind Of Monster

September 2017

S M T W T F S
      12
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 1920212223
24252627282930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 21st, 2017 09:13 pm
Powered by Dreamwidth Studios