an_tares: (Default)
Боржава - гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, розташований між річками Віча та Ріка. Основу його складають два хребти, що перетинаються біля вершини Великий Верх(1598 м) - перший починається від смт Міжгір'я хребтом Палений Грунь(назва шикарна, я вважаю), далі через перевал Присліп і гору Ополонок, Граб, Жид-Магура, Гимба, Великий Верх, Багно ("БАГНО", Карл! Мало того, ми на тому Багні ще й були, і на Багні, і в багні, бо саме там другого дня нас знову застав дощ), Плай, Томнатик, Ціцька. Другий до нього перпендикулярний, включає гори Скалянка, Зенева, Стій, а від Великого Верху йде в сторону полонини Ряпецка (то її було видно з Плая, як дивитись у протилежний до Темнатика бік).
Найвища вершина Боржави - гора Стій, 1681 м. Для порівняння - озеро Несамовите, що є ще далеко не найвищою точкою Чорногори, знаходиться на висоті 1750 м. Боржава - не Чорногора, вона нижча і лагідніша в плані ландшафту і клімату.,


Боржава - не Горгани, там немає значних перепадів висот, немає греготів і "живих камінчиків", що ворушаться під ногами. Підйом до того ж Стою досить пологий, а колись був навіть автомобільним.


Але є гірськолижний курорт і крісельний витяг довжиною трохи більш як півтора км. Той самий витяг, який ми не знайшли "серед трьох буків" взимку! Там також є "Шипіт", що вносить деякі корективи: запланований зелений маршрут, що йде на Великий Верх як раз через полонину "Фестивальна", доводиться оминати тридесятою дорогою, гублячи капці. Ну, значить, коли ж іще кататися на витягу, як не зараз.


Витяг привозить під Гимбу, під Гимбою куйовдяться хмари.


Під Гимбою валить вітер.


За Гимбою до нього доєднуються туман з дощем, і тут вже нам всім стає не до фоточок.
Видимість метрів 4, під ногами слизьке болото, одяг наскрізь мокрий і холодний, вітер не вщухає. З туману виринає стовпчик роздоріжжя маршрутів, з табличками-покажчиками. Стовпчик похмуро лежить, видертий з шматком бетонного м'яса, стрілки на табличках радісно показують у землю. Отак-то воно, під Великим Верхом, на невисокій, лагідній, Боржаві.

(фото зроблене наступного дня, ще до чергового дощу)

З хмари з'являється велика група "здравствуййожиків" у дощовиках типу "кульок" за 20 грн з базару, їх, очевидно, лідер, називає "клубом любителів великих презервативів". Клуб любителів великих презервативів сідає обідати прямо на стежці, їм теж, як і нам, стає видно кінець пиздецю хмар.

Боржава - не Чорногора, обидва дні нам давали висохнути. З Чорногорою б так не було - та розірве, втопить, і з гівном змішає, як буде не в гуморі.


Хтось забув вилочку? Та не питання! (Головне, що ножа не забув).


Закинута військова частина під горою Іволове. Спершу хотіли там і стати, та потім побачили коней (розкладати табір поблизу тварин - погана ідея), а згодом туди надвечір пригнали ще й отару ночувати. Так, ближче до того комплексу будівель і не вибрався, ну, може, ще дійду якось.

На Боржаві немає жерепу. І смерек там теж досить мало - здебільшого, її схили вкриті листяними, буково-грабовими лісами.
Але є масовий літ метеликів-гівнянок.

Одразу видно, чий бег найбільш бувалий і смердючий )Агов, комашино, а ти не охрініла?! Ну хай ще я - смердюче лайно, чи моя снаряга, але ти шо, хочеш сказати, що Моя Прєєєлєссссть - теж смердюче лайно?!

Боржава - не Чорногора, там немає "здравствуййожиків!". Точніше, вони є, але не в такій кількості, і, здебільшого, проходять повз мовчазні, а "здравствуййожик!" не роблять, бо не вміють української; Так, переважна більшість стрінутих на Боржаві людей були поляки.
Тут ближча "цивілізація" - два райцентри з залізничними станціями.
На Боржаві є руїни - залишки військового об'єкту, розвалини сироварні, але всередині не сховаєшся від негоди - все наскрізь тече і бетонні плити перекриттів небезпечно хиляться, витріщаючись проваллями щілин завтовшки з кулак. Створене людьми гори знищать дуже швидко.

А ще на Боржаві є лісозаготівля... Краще б не було.


Залишки фундаментів боржавських "яйок" - круглих радіопрозорих куполів, за якими ховалися антени-дальноміри та висотоміри Боржавської РЛС. Отут - дуже грунтовна стаття, титанічна робота по збору і опрацюванню інформації, виконана іншою людиною. Вичерпна історія об'єкту на полонині Боржава, історія окремих живих людей і історія безглуздих і безжальних амбіцій великої держави, що не рахувала ресурсів. До 1995 року військова частина функціонувала, а до 1999го недовгих 4 роки щасливці ще мали нагоду побачити на власні очі "космічні яйця" на горі Стій.
photo by [personal profile] insectum_san


У бойовім строю три дурня на Стою;


Боржавський industrial: дуже дивне селфі у іржавому відрі;
Не можна просто взяти і не сфоткати маленьку квіточку над прірвою;


Ряпецька і компанія купаються у хмарах. Пів-ночі і увесь вечір перед тим безперервно лило, під вранішнім сонечком це все добро радісно повертається з землі назад у атмосферу, щоб полетіти далі і просратися ще комусь на голову.
Було незабутньо під тими шаленими плютами ставити табір, розгортати намет, коли двоє над тобою намагаються тримати тент, а їх при тому зносить вітром. Наскрізь мокрому, очі заливає водою, складаним ножичком копати в багні жолобка під наметом. А потім сидіти-слухати короткий переказ "сільмарилліону" (бо лише так я здатен там хоч би щось зрозуміти, хто кому чого куди й навіщо), поки в тамбурі на пальнику вариться "мівіна", і боятися висунути носа назовні у той "відкритий варп космос".

"- Ой, гиги, може не треба "шити", а пам'ятаєш, ми колись підшивали гнилого намета у Камінному Селі?
- Така твоя доля (ну, тобто "твій спальник"), не хочеш мерзнути вночі - сиди ший!"
Карпатський "твістер".


КсеноморфФФФФФФФФ!


Ну добре, добре. А ми - Наполеон з Бонапартом...

Гора Ціцька, на ній вколупали величезного залізного хреста. Пірсинг, мабуть Ще й з написом російською О_о

А то мох, просто мох під старим буком.

Download Casa Ukrania Path for free from pleer.com
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

an_tares: (Default)
Some Kind Of Monster

September 2017

S M T W T F S
      12
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 1920212223
24252627282930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 21st, 2017 02:08 pm
Powered by Dreamwidth Studios